חיפוי פנים הוא הזדמנות לשדרג את אופיו של הבית כולו, של חדר בבית או אפילו פינה מיוחדת. חיפוי פנים מתאים גם למשרדים, עסקים, מפעלים מוסדיים, ועוד. הכל בהתאם לצורך. 
חיפוי פנים נעשה על ידי לבנים למטרות שונות. המטרה הראשונה היא עיצובית-אסטתית. היא מעניקה לחדר אוירה לפי בחירתנו: קלאסית, יוקרתית, חמימה ועוד. אך לעיצוב גם מטרה פונקציונלית. כך למשל מתאים חיפוי פנים למטבח להגן על הקיר מפני הרטיבות והלכלוך, או לקיר של הקמין כדי להגן עליו מהחום הגבוה.
 
מה מחפים?
הכל. קירות, קמינים, אזור של מדרגות, שטח פינת האוכל, אזור הטלויזייה ועוד ועוד. תוכלו להיכנס לאחת מהחנויות שמציעות מגוון רחב של אופציות וללמוד על האפשרויות הצפונות כאן. אנו נכנסנו לבוטיק קרמיק, התרשמנו ממספר דוגמאות של חיפוי, ואנו מביאים לפניכם מספר טיפים להכרת הנושא. 
חומרים לחיפוי פנים 
כולם מכירים את ה- קרמיקה המשמשת לחיפוי קירות המטבח או האמבטיה. אך בקירות של חדרים אחרים כגון הסלון, המסדרון, המשרד, אזור הקמין או הטלויזיה נשתמש בדרך כלל בלבנים. ישנם סוגים שונים של לבנים לחיפוי פנים, הנקראות בעגה המקצועית בריקים. אלה יכולים להיות עשויים אבן, חימר או חומרים אחרים.
 
לבנים מפירוק
אחד מהחומרים המעניינים בתחום זה הוא לבנים מפירוק. אלה לבנים עתיקות שפורקו מבתים ישנים ועוצבו למטרה זו. לבנים מפירוק הן יפות ומיוחדות ומעניקות אופי ייחודי לקיר שבו הן משולבות. יתרון נוסף ללבנים אלה הוא תרומתנו למיחזור.
 
מה בעצם עושים בחיפוי פנים?
השיטה המקובלת היא פשוט הדבקה. התוצאה היא עבודה נקייה יחסית שכן לא הורסים את הקיר. ישנם אנשי מקצוע שמתמחים בכך. כדאי לבחור איש מקצוע מנוסה שראינו עבודות קודמות שלו כדי לוודא שהתוצאה אכן תהיה אסתטית. 
חיפוי פנים בניגוד לחיפוי חוץ אם בחיפוי חוץ אנו יכולים לחפות את כל קירות הבית, בחיפוי פנים כדאי בדרך כלל לחפות קיר אחד או נישה כמו למשל אזור הקמין או הטלויזיה. חיפוי כזה יעניק לחדר כולו את האוירה הדרושה בעוד שחיפוי החדר כולו עלול להיות גס מדי ולהשיג תוצאה הפוכה.

חזרה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *